• Výstava KUŘIM

  Tradiční výstava králíků, drůbeže a holubů s regionální účastí Kuřim 2018 se uskuteční ve dnech 13. - 14.října 2018 ve výstavním areálu na ulici Otevřené. Více informací v rubrice Výstava Kuřim.

 • Aktuality

  Naše ZO posílila! Máme nové králíkáře. Počet chovaných plemen králíků jsme rozšířili o další výstavně atraktivní….

 • Partneři a sponzoři naší výstavy

  Město Kuřim – hlavní partner výstavy, Zahradnictví u Kopřivů Šebrov, SABE spol. s.r.o., Minimax GmbH&Co.KG, PIVNÍ KLUB, AUTOPETR s.r.o., KAMPOS, s.r.o., FALKY spol. s r.o., JOHNY SERVIS s.r.o., KONY trade s.r.o., Restaurace U Mertů, ČESKÝ ROZHLAS BRNO

 • Aktuality

  Naše ZO posílila! Máme nové králíkáře. Počet chovaných plemen králíků jsme rozšířili o další výstavně atraktivní…

 • Nabízíme členství

  Přijďte mezi nás! Informace a formulář přihlášky v rubrice Přihláška do spolku.

 

Tak máme tři dny do výstavy. Letošní výstava, původně myšlená jako komornější ve srovnání s loňskou soutěžní výstavou, se nakonec ukazuje v obdobných číslech jako vloni. Celkem je přhlášeno 212 ks králíků 34 plemen a barevných rázů, od velkých plemen až po zakrslíky. Nejpočetnějšími jsou Vss (24 ks)  a Kal černý (24 ks). K prodeji je nahlášeno více něž 60 ks králíků mnoha plemen (FB - 5 ks, Vss - 17 ks, Vb - 5 ks, Vmš - 4 ks, Bu - 8 ks, Kal - 10 ks, ČS - 4 ks, Sm div.zb. - 4 ks, ZB rhőnský - 3 ks, Z ruský 2 ks a Ca - 2 ks). Výstava tak skýtá mnoho možností dobré koupě chovného maeriálu na další chovatelský rok.

Drůbež obsadí celkem 50 voliér a 8 dalších klecí. Hojně je obsazena vodní drůbež - 4 plemena hus a 3 plemena kachen. Nejpočetněji zastoupené plemeno jsou wynadotky zdrobnělé, které se představí v 5 barevných rázech. Celkem bude vystaveno 33 plemen a barevných rázů drůbeže. K prodeji jsou nabízena tato plemena - kachny saské - 2 ks, kachny čárkované 1 ks, hempšírky měděně červené - 2x 1.0, plymutky žluté 4x, vlašky stříbrně zbarvené  - 1x 1.0, hempšírky zdrobnělé měděně červené 1x 1.0, plymutky zdrobnělé žluté - 4x 1.0, velsumky zdrobnělé rezavě koroptví - 1x 1.0, vyandotky tmavě vlnité - 2x 1,0.

Expozice holubů čítá 246 ks. Opět je zde zastoupeno velké množství plemen a barevných rázů - celkem 47. Nejpočetnějším plemenem je český stavák v 16 barevných rázech a dále prácheňský káník v 5 barevných rázech.

Svoje zvířata přihlásilo na výstavu celkem 57 vystavovatelů z blízkého i vzdáleného okolí Kuřimi, převážně pak ze severní části, a to až po Nové Město na Moravě.

Velmi kvalitně je obsazen sbor posuzovatelů této výstavy, který učiní zpětnou vazbu každému z vystavovatelů, jak jsou jejich odchovy zdařilé. Celkem je přizváno 9 posuzovatelů z Čech i Moravy, kteří zvířata zhodnotí během sobotního odpoledne. Předem připravený barevný výstavní katalog bude poté doplněn o tabulku bodového hodnocení všech vystavených zvířat.

Výstava se pro návštěvníky otevře v sobotu 10.října od 12 hodin, a to až do večerní 18.hodiny. V neděli 11. října pak bude pokračovat od ranních 8 hodin až do 14,30 hodin, kdy proběhne slavností zakončení výstavy a předávání čestných cen a pohárů. I letos máme připraveny kvalitní poháry, k nimž patří i chovatelské ceny v podobě krmení či vitamínů.

Návštěvníci výstavy mohou využít kvalitní občerstvení (výborné pivo, grilovaná masa atd.), bohatou tombolu i možnost nakoupit nová zvířata do svých chovů. Vzhledem k tomu, že výstava bude vyzdobena květinami podzimu - chryzantémami a velkou škálou dýní, které věnovalo zahradnictví U Kopřívů v Šebrově, bude výstava nejen o zvířatech. A budou-li návštěvníci mít zájem shlédnout i další velmi působivou výstavu, pak právě v zahradnictví U Kopřívů v Šebrově o tomto víkendu pokračují Dýňové slavnosti. Vzhledem ke vzdálenosti do 10 km od Kuřimi (ve směru na Blansko), je to nabídka na rodinný výlet velmi lákavá. 

Co říci na závěr? Jsme připraveni, přijeďte se podívat! Na setkání s Vámi se těší členové ZO ČSCH Kuřim.

Copyright © 2019 Český svaz chovatelů Základní organizace Kuřim Rights Reserved.