• Výstava KUŘIM

  Tradiční výstava králíků, drůbeže a holubů s regionální účastí Kuřim 2023 se uskuteční ve dnech 14. - 15.října 2023 ve výstavním areálu na ulici Otevřené. Více informací v rubrice Výstava Kuřim.

 • Aktuality

  Naše ZO rozšířila svoje řady o další členy, včetně mladých chovatelů. Máme co nabídnout….

 • Partneři a sponzoři naší výstavy

  Město Kuřim – hlavní partner výstavy Zahradnictví u Kopřivů Šebrov, SABE spol. s.r.o., Minimax GmbH&Co.KG, PIVNÍ KLUB, AUTOPETR s.r.o., KAMPOS, s.r.o., JOHNY SERVIS s.r.o., KONY trade s.r.o., Steinex a.s., STAPROP, Ekofarma Nelepeč, Pivovar Na Kopečku, Jan Brandtner – stavební, pokrývačské a zednické práce, Ing. Josef Sojka – Nákup a prodej zemědělských produktů a potřeb

 • Aktuality

  Počet chovaných plemen králíků jsme rozšířili o další výstavně atraktivní…

 • Nabízíme členství

  Přijďte mezi nás! Informace a formulář přihlášky v rubrice Přihláška do spolku.

 

Ve dnech 2. - 4. 9.2016 se v Olomouci konala celostátní výstava mladých králíků, mladé drůbeže a výletků holubů. Tuto výstavu obeslalo svými odchovy 5 kuřimských chovatelů králíků:

Dagmar Malá - novozélandský bílý, Otakar Konečný - meklenburský strakáč černý, Tomáš Ondrouch - zemplínský, Zdeněk Koláček - činčila velká  a mladý chovatel Matěj Reidlinger - velký světlý stříbřitý.

Jejich výsledky jsou následující:

D. Malá vystavila kolekci Nb S 2+ 2 s oceněním 95,5, 2x 94,5 a 93,5 bodů. O. Konečný vystavil mekl. strakáče černé S 2+2 s oceněním 2 x 94,0 a 2 x 93,5 bodu. T. Ondrouch vystavil dva jednotlivce zemplínských s oceněním 94,0  a 93,5 bodů.  MCH M. Reidlinger vystavil S4 Vss s oceněním 3x 94,5 a 94,0 bodů.

Nejúspěsnějším vystavovatelem  z kuřimských chovatelů se stal Z. Koláček, jehož 4členná kolekce činčil velkých získala tutil Stříbrná kolekce výstavy, Mistr republiky a jednoltivec z této kolekce Šampión ČR (ocenění 96,0, 2 x 95,5 a 95,0 bodů). Další jeho 4 vystavení jednotlivci ČV získali ocenění 2 x 94,5 a 2x 94,0 bodů.

Celkově lze hodnotit účast kuřimských králíkářů na této výstavě velmi pozitivně, kromě významného ocenění králíků Z.Koláčka žádný z vystavených dalších králíků neobdržel horší ocenění jak 93,5 bodů - tedy velmi dobrou.

Copyright © 2024 Český svaz chovatelů Základní organizace Kuřim Rights Reserved.